O mnie

Cześć! 🙂 Nazywam się Agnieszka Janiszewska-Szczepanik i jestem life coachem.

Bardzo mi miło, że odwiedzasz moją stronę.

Coaching dla duszy to właściwe miejsce, jeżeli chcesz:

  • “rozwinąć skrzydła” i działać w zgodzie ze sobą (na gruncie zawodowym i ogólnej życiowej samorealizacji),
  • odkryć to, co chcesz w życiu robić lub określić dalsze etapy już wybranej drogi,
  • skutecznie wdrożyć w życie swoje pomysły i projekty,
  • pełniej wykorzystywać swoją kreatywność, odkryć mocne strony i nabrać odwagi do działania,
  • mieć więcej energii do realizacji projektów, odnaleźć sens w swojej pracy, odczuwać więcej spełnienia i satysfakcji z tego, czym się zajmujesz.
Agnieszka Janiszewska-Szczepanik life coach coaching dla duszy

W jaki sposób mogę Ci w tym pomóc?

Zawodowo zajmuję się tematyką samorealizacji i twórczości – piszę artykuły, nagrywam video, prowadzę warsztaty rozwojowe (“Obudź w sobie artystę, “Uzdrawianie przez pisanie”, “Kariera freelancera. Od marzenia do biznesu!” oraz “Krąg mentorów”) i udzielam indywidualnych sesji life coachingowych.

Jakie mam kompetencje?

Z wykształcenia jestem filologiem angielskim (studia magisterskie na UŁ), dyplomowanym life coachem (ukończyłam studia podyplomowe na kierunku “Life coaching” na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ) oraz trenerem (ukończyłam kurs trenera ITFF oraz kurs pedagogiczny).

Obecnie robię doktorat przy Katedrze Edukacji Artystycznej i Pedagogiki Twórczości Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ. Moja praca doktorska dotyczy potrzeby tworzenia.

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności.

Posiadam certyfikat Transforming Communication™ oraz dyplom Kompetentnego Mówcy organizacji Toastmasters International.

Jakie jest moje doświadczenie?

Od 2017 r. udzielam indywidualnych sesji coachingowych, nastawionych na rozwój indywidualnego potencjału, a od 2018 r. realizuję autorskie warsztaty rozwojowe o tematyce samorealizacji i pobudzania kreatywności.

Jako trener współpracowałam do tej pory z instytucjami kultury i sztuki: Domem Kultury „Widok”, Poleskim Ośrodkiem Sztuki, Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach oraz Bałuckim Ośrodkiem Kultury. Wygrałam dwa projekty z budżetu miejskiego na przeprowadzenie cyklu autorskich warsztatów z rozwoju kreatywności i samorealizacji („Obudź w sobie artystę” oraz „Uwolnij swoją kreatywność”).

Organizowałam też warsztaty i prowadziłam wykłady / prezentacje m.in. dla: Clark University, Społecznej Akademii Nauk, Uniwersytetu Medycznego oraz podczas konferencji naukowych. Jako trener / prelegent biorę udział w wydarzeniach związanych z tematyką kreatywności i samorealizacji (Art Inkubator, targi branżowe, biblioteka “Słówka”).

Jestem autorką artykułów do czasopism o rozwoju osobistym, a także esejów, felietonów, tekstów na bloga i form literackich. Ukończyłam kurs kreatywnego pisania i wygrałam kilka nagród w konkursach na teksty literackie i publicystyczne (m.in. organizowanych przez „Zwierciadło”, „Charaktery”, „Lubimy Czytać”, „Pasję Pisania” i inne). Moja pierwsza powieść pt. “Woda księżycowa” przechodzi obecnie proces wydawniczy i ukaże się w 2020 r. nakładem wydawnictwa “Novae Res”.

Moje wcześniejsze doświadczenie zawodowe obejmuje pracę na stanowiskach: lektor języka angielskiego, copywriter, dziennikarz, redaktor, redaktor kreatywny oraz specjalista ds. marketingu.

A co poza pracą? 🙂

Uwielbiam wędrówki po górach, spacery po lesie, plaży lub chociażby parku i generalnie wyznaję zasadę “im bliżej natury, tym lepiej”. Dużo czytam i piszę, a – jeśli to tylko możliwe – w międzyczasie staram się złapać jak najwięcej promieni słońca. Mam dwa koty. Urzekają mnie krajobrazy Bornholmu, górskie strumyki, a przede wszystkim inspirujące rozmowy z ludźmi.

Jestem przekonana, że każdy z nas ma w sobie iskrę twórczą i unikatowy potencjał, który warto rozwijać. Przekonałam się i wierzę, że w twórczej pracy odnaleźć można głębokie spełnienie, spokój i radość życia.

Zapraszam 🙂

Jeżeli chcesz umówić się na indywidualną sesję coachingową, wziąć udział w warsztatach lub nawiązać innego rodzaju współpracę, serdecznie zachęcam do kontaktu.